Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.09.15. 20:32  Hozzászólás
  •   476   
Avatar

---
 
Csak látnám már! :) Amúgy a te ajánlásodra kezdtem el utána kutatni.
Máskép elég sok új faj jelent meg itt nálunk, amin eléggé csodálkozom.
[url]http://www.fruwi.ro/pomi-fructiferi[/url]
[url]http://pepinieracsaba.ro/product_category/caisi/[/url]
[url]http://pomifructiferi.com/cais.html[/url]
 




  2014.09.15. 20:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   474   
Avatar

---
 
Akkor már csak a barackmoly maradna, mint megoldandó feladat (bár én nem szoktam permetezni ellene, mert csak minimális kárt okoz). De félő, hogy a kajszifáim számának növekedtével rákényszerülök majd.
 






  2014.09.15. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   471   
Avatar

terra alapító
 
Á, nem vagyok én olyan jószivű, ha eszembe jutott volna úgy el sütöttem volna mint a sicc! :-) (amúgy meg nem is kisebb)
 


  2014.09.15. 20:15  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (454) hsz.-re     Olvasás  
  •   470   
Avatar

terra alapító
 
Ez sem hülyeség, majd legalább lesz hova hivatkoznom hogy honnan van a vessző! :lol:
 




  2014.09.15. 20:11  Hozzászólás  Válasz andras (462) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem ne félj annyira attól a Tsunamitól. Mindenki a normális időjárási körülmények mellett jósolja neked ezt, no de melyik évben volt normális időjárás mostanában?
 


  2014.09.15. 20:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

terra alapító
 
Is-is. A növényvédelemmel azt hiszem nem lesz probléma, hacsk nem olyan esős a nyár, mint mostanában. Érés után egy finom rezes permetezés, tél végén lemosó, virágzáskor 1-2 monilia elleni. (Ez utóbbi, ha nem egyszerre virágoznak, akkor többszöri.)
 


  2014.09.15. 19:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (464) hsz.-re     Olvasás  
  •   466   
Avatar

---
 
Érésidőben közel vannak egymáshoz? Szerinted egy "folytontermő" kajszi növényvédelmi szempontból vizsgálva megvalósítható lenne? Csupán csak kíváncsiságból, én hajlok arra, hogy a gyümölcsfák közül folytontermőre a kajszi lenne a legmegfelelőbb.
 


  2014.09.15. 19:49  Hozzászólás  Válasz csiki74 (463) hsz.-re     Olvasás  
  •   465   
Avatar

---
 
Kukáztam egyet :-) Te figyelmesebb vagy nálam! Valóban, mindkét oldalán maradt egy kis gyümölcshús, a mag hegyes végéhez kicsivel közelebb.
 




  2014.09.15. 19:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   
Avatar

terra alapító
 
Hasonlóak a tapasztalataim mint neked.
Igazad van abban ,hogy ha több napsütést kapott volna és kevesebb csapadékot,akkor egész más lenne az eredmény.
A fajtával kapcsolatban tepesztaltál olyat,hogy a magra rátapad egy kis réteg gyümölcs hús?
 


  2014.09.15. 19:42  Hozzászólás
  •   462   
Avatar

---
 
Sziasztok! Újra jelenkezem Erdélyből, Ali-bá jóvoltából, a magyar kajszi mellé bejött, egy Kyoto, és három Bergeron. Na, meg a Magyarba szemeztem egy Tsunamit is, kb 10 évenkét eszek róla :) ahogy saccoltátok. A többiek remélem bírni fogják a fagyokat. Nagyon várom a tavaszt, hogy elinduljanak a szemzések.
Rendeltem még Selenát is, valaki dicsérte a fórumon, remélem az ízvilága találni fog engem is.

Itt az utóbbi időben eső nem volt, elég száraz és meleg az ősz. Készülök az őszi ültetésekre, 26-ról 40 fára szaporítok/szaporítottam amiből 7-8 kajszi lesz.

Sok sikert mindenkinek az öszi munkálatokban!
 




  2014.09.15. 19:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   460   
Avatar

terra alapító
 
Csak szólnod kell,és küldök vesszőt.
A kétszer termő fa ötlete hülyités céljából tetszik. :D
 








  2014.09.15. 19:28  Hozzászólás  Válasz Vebber (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   
Avatar

terra alapító
 
Az íze még csak annyi hogy sárgabarack,semmi extra.
Lehet viszont tényleg a sok eső tompított rajta.
 




  2014.09.15. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   


---
 
hahaha :) ezt én is megcsinálom, itt is vannak hasonló "jó" szomszédok :)
 








  2014.09.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

terra alapító
 
Ne viccelj, már korábban is mondtam hogy a mérleg sosem fog átbillenni úgy, hogy te legyél az "adós". Ettől függetlenül, természetesen elfogadom az ajánlatot! :D
 


  2014.09.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   
Avatar

---
 
Nem rossz:-), de ha már lúd, legyen kövér! Közé még egy középkorai és középkései fajtát, és akkor folytontermő lesz:-)
 




  2014.09.15. 18:13  Hozzászólás  Válasz baby-lon (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

---
 
Ma - kicsit kényszerűségből - megettem a maradék egy szem Farclo-t. (Még nem volt teljesen érett, de a madarak már csipkedtek belőle és az utóbbi egy-két napban már kezdett repedezni is) Kellemesen, enyhén ropogós állagú, kellően (nem túlzottan) édes ízű, a bőrénél alig-alig észrevehető savanykás ízzel. Bár ez utóbbit nem is kellett volna írnom, mert csak azért vettem észre, mivel külön figyeltem rá.Mérni nem mértem meg, saccra olyan 50 g körüli lehetett. Szumma: kifejezetten kellemes desszert volt, azért jövőre a feltehetően több napsütés és kevesebb csapadék miatt nem biztos, hogy ugyanezt írnám róla. Ha ehhez hasonlókat fog teremni a következőkben is, akkor mindenképpen ajánlanám másoknak is, mert én nagyon elégedett vagyok vele!
 


  2014.09.15. 18:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
Húúúú mekkora durranás lenne beoltani a Tsunamiba, az irigy szomszédokkal elhitetném hogy kétszer termő barack. :lol:
 


  2014.09.15. 18:07  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   
Avatar

terra alapító
 
A látvány ellenére úgy érzem be kell szereznem nekem is egy ilyen kései fajtát,
 


  2014.09.14. 21:38  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   
Avatar

---
 
Kár azért a szép barackért. Kíváncsi vagyok a sok víz kihat-e az ízére?
 


  2014.09.14. 21:22  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
Farcló? Fardaó? Kár érte, de vígasztaljon, hogy az elkövetkező években, amikor már többet terem, kicsi a valószínűsége ilyenkor, ennyi esőnek.
 


  2014.09.14. 20:39  Hozzászólás
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
Ez az eső( négy nap alatt 73mm) betett a kajszinak ,pedig még nem az igazi az érettség!
KepKep
 


  2014.09.14. 19:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (440) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   


---
 
Nincsen semmi baj, nálam is ez van. Még ilyen nem volt, hogy szeptemberben belvizet szivattyúzzak :)
 


  2014.09.14. 18:01  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   


*
 
Bocs, de nem tudtam kimenni a hegyre.ma is pl egész délelőtt szakadt az eső,délután a szomszéd faluba mentünk anyósékhoz bucsura,a főúton is vízátfolyások,az árkok mindenütt tele,a földeken tavak...már nehéz szavakat találni erre az egészre...és ki tudja hol a vége...
 


  2014.09.14. 14:21  Hozzászólás
  •   439   


---
 
Tudom, hogy még egy kicsit korai a kérdés, de van-e itt köztetek valaki, aki alkalmaz a kertjében / ültetvényében valamilyen fagyvédelmet?
 


  2014.09.13. 11:58  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


*
 
Nem tudom.2 ilyen fám van egyenlőre /és még egyet ültetek ősszel/,ezek fiatalok,korrekt véleményt csak akkor lehet róluk mondani,ha elérik a max méretet,ez sztem még 3-4 év.Annyira tudományosan nem szoktam figyelni a fáimat.Amit látok ,hogy pl a Big Red így is nő mint a rakéta,a törzse viszont nem vastagodik olyan gyorsan,termőképességet ilyenkor még nem tudok nézni,hiszen korona alakítás alatt van,tán 1-2 év múlva.Én ezzel együtt nem tartom hülyeségnek.Idővel ha pótolni kell ezt a megoldást fogom alkalmazni.
 


  2014.09.13. 08:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


---
 
Arra gondolok én is, hogy késleltetnie kéne. A puding próbája meg az evés, kipróbálom én is.
 


  2014.09.12. 17:35  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   
Avatar

---
 
Szintén alany hasznosítás miatt oltottam tavaszal őszibe kajszit, egyenlőre úgy fejlődik mint a megszokott alanyain (sőt jobban), de szerintem nem fog hatalmas fát eredményezni.
A másik amiben bízom, hogy tavasszal a késlelteti a virágzást.
 




  2014.09.11. 19:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


*
 
...ja és talán a gutaütés mérséklésében is segít /gutaütött őszim még soha nem volt.../
 


  2014.09.11. 19:27  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   


*
 
Hol mi számít hagyományosnak ? a franciák a kajszik egy részét már szelektált őszibarack magoncokra szemzik ,pl : Rubira,Montclar stb.
Nekem is van 2 őb magoncra szemzett fám /igaz én akkor alanyhiány miatt próbáltam ki/ és szépen fejlődnek:remélem némi faméret csökkenést el tudok majd érni velük,de ez sem biztos...mondjuk /mivel őb a törzs is/ remélem akéregmoly legalább nem veszélyezteti ezeket.
 


  2014.09.11. 19:14  Hozzászólás  Válasz gaabre (427) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   


---
 
SZia.
Mi indokolja az őszi alanyt, mivel lehet jobb, mint a hagyományosak?
 


  2014.09.10. 20:04  Hozzászólás  Válasz Lactarius (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   431   
Avatar

---
 
Próbáld meg, különösen ha van is.
Nem tudom mi az oka. Tippem van, nem szeretik valamelyik tápanyagot ekkora töménységben, vagy a mindig nedves talajt.
 


  2014.09.10. 20:02  Hozzászólás  Válasz gaabre (427) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   
Avatar

---
 
Eleve tervezted, hogy őszi alanyba lesz, vagy csak így alakult (alany hiány, stb.).
Az idén volt rajra virág? Később virágzott nálad, mint másik Magyar Kajszi a "saját" alanyán?
 








ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron