Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.09.15. 21:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (480) hsz.-re     Olvasás  
  •   483   
Avatar

---
 
Sajnos messze lakom a határtól, máskép szívesen kiszolgálnálak. Ha már úgy is rendeltem tőlük (folyamatban van) megplusszoltam egy viorikával is. Ha majd mennek arra ismerőseim, küldök neked oltóanyagot.
 


  2014.09.15. 21:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (481) hsz.-re     Olvasás  
  •   482   
Avatar

---
 
Már nem tudom pontosan ki volt, talán az indexfórumon olvastam. De mint ötlet tőletek jött és ez azért jó mert nélkületek fogalmam sem lett volna, hogy érdemes vele foglalkozni. :)
 


  2014.09.15. 21:11  Hozzászólás  Válasz andras (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   481   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már érdemes volt itt okoskodnom. :D Nekem a gyors növekedése tetszett meg, idén meg, hogy már termett is, a koraisága. (én is északon lakom, nem a legideálisabb a hely) Az íze jó. Nem mondanám különlegesnek, de a cseresznye mellé barackot harapni szerintem önmagában különleges.
 


  2014.09.15. 21:03  Hozzászólás  Válasz andras (476) hsz.-re     Olvasás  
  •   480   
Avatar

---
 
Engem kajsziból már csak egy fajta izgat (helyhiány az oka), a Viorica. A szomszédom Aradról jár át, ha egyszer ott is lehetne kapni, biztos szívesen hozna. (Szerző Lacinak van, tudom, de neki épp elég dolga van ahhoz, hogy háborgassam)
 


  2014.09.15. 20:52  Hozzászólás  Válasz csiki74 (472) hsz.-re     Olvasás  
  •   479   
Avatar

---
 
Ezt jól kivesézzük! Már meg sem merem kérdezni, hogy melyik hányadát melyik oldalon? :-)
Nálam kicsit kevesebb hús maradt rajta, igaz, hogy csak egy magot vizsgálhattam meg...
 




  2014.09.15. 20:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (474) hsz.-re     Olvasás  
  •   477   
Avatar

terra alapító
 
Azt tapasztaltam, hogy az őszibarackot jobban kedveli. Mikor az első hajtáscsúcs hervadását észreveszem, akkor szoktam adni egy felszívódós csemegét nekik, igy elég jól gyérül az első nemzedék. A másodikkal már nem foglalkozom, valamennyi nekik is jut a barackból - annyi.
 


  2014.09.15. 20:32  Hozzászólás
  •   476   
Avatar

---
 
Csak látnám már! :) Amúgy a te ajánlásodra kezdtem el utána kutatni.
Máskép elég sok új faj jelent meg itt nálunk, amin eléggé csodálkozom.
[url]http://www.fruwi.ro/pomi-fructiferi[/url]
[url]http://pepinieracsaba.ro/product_category/caisi/[/url]
[url]http://pomifructiferi.com/cais.html[/url]
 




  2014.09.15. 20:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   474   
Avatar

---
 
Akkor már csak a barackmoly maradna, mint megoldandó feladat (bár én nem szoktam permetezni ellene, mert csak minimális kárt okoz). De félő, hogy a kajszifáim számának növekedtével rákényszerülök majd.
 






  2014.09.15. 20:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   471   
Avatar

terra alapító
 
Á, nem vagyok én olyan jószivű, ha eszembe jutott volna úgy el sütöttem volna mint a sicc! :-) (amúgy meg nem is kisebb)
 


  2014.09.15. 20:15  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (454) hsz.-re     Olvasás  
  •   470   
Avatar

terra alapító
 
Ez sem hülyeség, majd legalább lesz hova hivatkoznom hogy honnan van a vessző! :lol:
 




  2014.09.15. 20:11  Hozzászólás  Válasz andras (462) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem ne félj annyira attól a Tsunamitól. Mindenki a normális időjárási körülmények mellett jósolja neked ezt, no de melyik évben volt normális időjárás mostanában?
 


  2014.09.15. 20:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   467   
Avatar

terra alapító
 
Is-is. A növényvédelemmel azt hiszem nem lesz probléma, hacsk nem olyan esős a nyár, mint mostanában. Érés után egy finom rezes permetezés, tél végén lemosó, virágzáskor 1-2 monilia elleni. (Ez utóbbi, ha nem egyszerre virágoznak, akkor többszöri.)
 


  2014.09.15. 19:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (464) hsz.-re     Olvasás  
  •   466   
Avatar

---
 
Érésidőben közel vannak egymáshoz? Szerinted egy "folytontermő" kajszi növényvédelmi szempontból vizsgálva megvalósítható lenne? Csupán csak kíváncsiságból, én hajlok arra, hogy a gyümölcsfák közül folytontermőre a kajszi lenne a legmegfelelőbb.
 


  2014.09.15. 19:49  Hozzászólás  Válasz csiki74 (463) hsz.-re     Olvasás  
  •   465   
Avatar

---
 
Kukáztam egyet :-) Te figyelmesebb vagy nálam! Valóban, mindkét oldalán maradt egy kis gyümölcshús, a mag hegyes végéhez kicsivel közelebb.
 




  2014.09.15. 19:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   
Avatar

terra alapító
 
Hasonlóak a tapasztalataim mint neked.
Igazad van abban ,hogy ha több napsütést kapott volna és kevesebb csapadékot,akkor egész más lenne az eredmény.
A fajtával kapcsolatban tepesztaltál olyat,hogy a magra rátapad egy kis réteg gyümölcs hús?
 


  2014.09.15. 19:42  Hozzászólás
  •   462   
Avatar

---
 
Sziasztok! Újra jelenkezem Erdélyből, Ali-bá jóvoltából, a magyar kajszi mellé bejött, egy Kyoto, és három Bergeron. Na, meg a Magyarba szemeztem egy Tsunamit is, kb 10 évenkét eszek róla :) ahogy saccoltátok. A többiek remélem bírni fogják a fagyokat. Nagyon várom a tavaszt, hogy elinduljanak a szemzések.
Rendeltem még Selenát is, valaki dicsérte a fórumon, remélem az ízvilága találni fog engem is.

Itt az utóbbi időben eső nem volt, elég száraz és meleg az ősz. Készülök az őszi ültetésekre, 26-ról 40 fára szaporítok/szaporítottam amiből 7-8 kajszi lesz.

Sok sikert mindenkinek az öszi munkálatokban!
 




  2014.09.15. 19:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   460   
Avatar

terra alapító
 
Csak szólnod kell,és küldök vesszőt.
A kétszer termő fa ötlete hülyités céljából tetszik. :D
 








  2014.09.15. 19:28  Hozzászólás  Válasz Vebber (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   
Avatar

terra alapító
 
Az íze még csak annyi hogy sárgabarack,semmi extra.
Lehet viszont tényleg a sok eső tompított rajta.
 




  2014.09.15. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   


---
 
hahaha :) ezt én is megcsinálom, itt is vannak hasonló "jó" szomszédok :)
 








  2014.09.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

terra alapító
 
Ne viccelj, már korábban is mondtam hogy a mérleg sosem fog átbillenni úgy, hogy te legyél az "adós". Ettől függetlenül, természetesen elfogadom az ajánlatot! :D
 


  2014.09.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   
Avatar

---
 
Nem rossz:-), de ha már lúd, legyen kövér! Közé még egy középkorai és középkései fajtát, és akkor folytontermő lesz:-)
 




  2014.09.15. 18:13  Hozzászólás  Válasz baby-lon (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

---
 
Ma - kicsit kényszerűségből - megettem a maradék egy szem Farclo-t. (Még nem volt teljesen érett, de a madarak már csipkedtek belőle és az utóbbi egy-két napban már kezdett repedezni is) Kellemesen, enyhén ropogós állagú, kellően (nem túlzottan) édes ízű, a bőrénél alig-alig észrevehető savanykás ízzel. Bár ez utóbbit nem is kellett volna írnom, mert csak azért vettem észre, mivel külön figyeltem rá.Mérni nem mértem meg, saccra olyan 50 g körüli lehetett. Szumma: kifejezetten kellemes desszert volt, azért jövőre a feltehetően több napsütés és kevesebb csapadék miatt nem biztos, hogy ugyanezt írnám róla. Ha ehhez hasonlókat fog teremni a következőkben is, akkor mindenképpen ajánlanám másoknak is, mert én nagyon elégedett vagyok vele!
 


  2014.09.15. 18:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
Húúúú mekkora durranás lenne beoltani a Tsunamiba, az irigy szomszédokkal elhitetném hogy kétszer termő barack. :lol:
 


  2014.09.15. 18:07  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   
Avatar

terra alapító
 
A látvány ellenére úgy érzem be kell szereznem nekem is egy ilyen kései fajtát,
 


  2014.09.14. 21:38  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   
Avatar

---
 
Kár azért a szép barackért. Kíváncsi vagyok a sok víz kihat-e az ízére?
 


  2014.09.14. 21:22  Hozzászólás  Válasz csiki74 (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
Farcló? Fardaó? Kár érte, de vígasztaljon, hogy az elkövetkező években, amikor már többet terem, kicsi a valószínűsége ilyenkor, ennyi esőnek.
 


  2014.09.14. 20:39  Hozzászólás
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
Ez az eső( négy nap alatt 73mm) betett a kajszinak ,pedig még nem az igazi az érettség!
KepKep
 


  2014.09.14. 19:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (440) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   


---
 
Nincsen semmi baj, nálam is ez van. Még ilyen nem volt, hogy szeptemberben belvizet szivattyúzzak :)
 


  2014.09.14. 18:01  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   


*
 
Bocs, de nem tudtam kimenni a hegyre.ma is pl egész délelőtt szakadt az eső,délután a szomszéd faluba mentünk anyósékhoz bucsura,a főúton is vízátfolyások,az árkok mindenütt tele,a földeken tavak...már nehéz szavakat találni erre az egészre...és ki tudja hol a vége...
 


  2014.09.14. 14:21  Hozzászólás
  •   439   


---
 
Tudom, hogy még egy kicsit korai a kérdés, de van-e itt köztetek valaki, aki alkalmaz a kertjében / ültetvényében valamilyen fagyvédelmet?
 


  2014.09.13. 11:58  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


*
 
Nem tudom.2 ilyen fám van egyenlőre /és még egyet ültetek ősszel/,ezek fiatalok,korrekt véleményt csak akkor lehet róluk mondani,ha elérik a max méretet,ez sztem még 3-4 év.Annyira tudományosan nem szoktam figyelni a fáimat.Amit látok ,hogy pl a Big Red így is nő mint a rakéta,a törzse viszont nem vastagodik olyan gyorsan,termőképességet ilyenkor még nem tudok nézni,hiszen korona alakítás alatt van,tán 1-2 év múlva.Én ezzel együtt nem tartom hülyeségnek.Idővel ha pótolni kell ezt a megoldást fogom alkalmazni.
 


  2014.09.13. 08:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


---
 
Arra gondolok én is, hogy késleltetnie kéne. A puding próbája meg az evés, kipróbálom én is.
 


  2014.09.12. 17:35  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   
Avatar

---
 
Szintén alany hasznosítás miatt oltottam tavaszal őszibe kajszit, egyenlőre úgy fejlődik mint a megszokott alanyain (sőt jobban), de szerintem nem fog hatalmas fát eredményezni.
A másik amiben bízom, hogy tavasszal a késlelteti a virágzást.
 




  2014.09.11. 19:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


*
 
...ja és talán a gutaütés mérséklésében is segít /gutaütött őszim még soha nem volt.../
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 5 vendég