Kertészeti kütyük (Kínából) Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.04.25. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

---
 
Próbáld meg, de ne innen vegyél, mert kb. harmadannyiért meg lehet kapni (akár itthon is). Tényleg nem nehéz vele oltani és szép forradást tud produkálni, ha az alany és a nemes egyforma vastag.
 


  2017.04.25. 18:50  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.10. 07:31  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
Szerintem is tök felesleges és zavaró.
Munkavédelmi boltban "szerelő-kesztyű" kb. 300 Ft. Tenyere, az ujjak hegye és oldala mártott, a kézfej és az ujjak hátulja hurkolt-kötött szövet.
 


  2017.04.10. 06:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   


terra alapító
 
Na jó, acélkarom nincs rajta:) De az zavarna is pl. az ültetésben. Jó erős latex, vízálló, megvéd a kosztól és a sérülésektől.
 


  2017.04.09. 18:29  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Festékes boltban?
Mit kezdenek a festők acélkarmokkal? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.04.09. 17:17  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.09.25. 17:58  Hozzászólás  Válasz Imre (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


*
 
Nekem is pont ilyenem van és pár éve ezt használom , mondjuk a pengéje lehetne jobb anyagból is...
 








  2016.09.05. 21:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Jónak néz ki, biztos bírja pár évig, de engem nem zavar, ha néhány szem szőlő hiányzik egy fürtből a darazsak miatt.
 




  2016.09.05. 21:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

---
 
Fizetéskor automatikusan átváltják forintra, de tényleg drága sajnos... viszont lehet, hogy pár évig megtenné, mert jó anyagúnak nézem. Te milyennek látod, Ali-bá?
 


  2016.09.05. 21:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Nálam működik a link. Jó lenne szőlőre a zacskó, csak túl sok fürtöm van és kevés dollárom, ezért osztozom a darazsakkal. :@ Azért jut nekem is.
 








  2016.09.05. 20:40  Hozzászólás  Válasz Imre (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

---
 
Véleményem szerint olyan 6-10 mm átmérő esetén lehet jól használni. Fontos, hogy az alany és a nemes vastagsága minél pontosabban egyezzen, akkor nagyon szép forradást tud produkálni. Van másnak is itt a fórumon.
 


  2016.09.05. 20:28  Hozzászólás  Válasz Imre (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

---
 
A kérdésed előtt már írtam a hsz-omat, véletlenül pont jó lett arra :D Tegnap is volt egy ilyenem :nahat:
 


  2016.09.05. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

---
 
Ilyenem van, itthoni forrásból kb. ugyanennyiért. Nem rossz, de már csak ritkán használom.
 


  2016.09.05. 20:24  Hozzászólás  Válasz Imre (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
Egyébként ilyesmi oltó ollója van valakinek, érdemes venni?
 


  2016.09.05. 20:19  Hozzászólás  Válasz Imre (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Látom, nagyon megragadott benneteket ez a kütyü ... ;) Nekem is nagyon tetszik, ezért is linkeltem...
 




  2016.09.05. 20:07  Hozzászólás  Válasz Lactarius (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


---
 
Szerintem a videó mindkét szereplője alkalmas a diótörésre! ;)
 


  2016.09.05. 18:34  Hozzászólás  Válasz Lactarius (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

---
 
Hát amelyik a képen van! Érdekelne a dolog? Szerintem hosszabb távon (de talán még rövidebben is) megérné a belefektetett pénzt. Kisebb fazonigazítással akár mogyoróra is alkalmazható lenne a későbbiekben.... ;)
 














  2016.08.28. 20:02  Hozzászólás  Válasz Imre (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen sztorikat még szívesen olvasnék, hogy is megy nagyban a termesztés, külföldre is elég jól hangzik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.28. 19:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


---
 
Hát nekem egy barátom nagyban termelt különböző mezőgazdasági termékeket. Általában svéd cégeknek szállított. 7-8 éve kapott egy olyan szerződést amiben őszre kellett görögdinnyét termelnie nekik. Kapott magokat, technológiai leírást hozzá. A dinnyéket kocka dinnyéknek hívta, mert a svédek ezt mondták rá. Pont így néztek ki a színük és kb. a méretük is, mint a belinkelt oldalon lévők. Azzal a különbséggel, hogy nem kocka volt a formájuk, hanem normál kerek dinnye formájuk volt. Mindegyik 2 kg. körüli (+- 10 dkg.) volt és kb. 2-3 hét alatt letermett az összes. Szeptember közepén az a dinnye nagyon finom édes volt. Többször hoztam tőle ingyen 5-6 db-t is egyszerre, mert 3 naponta jött a kamion és kb. 2 hét után már nem jött, mert a szerződésnek megfelelő mennyiséget elszállították. 1-2 hétig osztogatta az ismerőseinek, illetve árulta, utána beszántotta az egészet. Elmondása szerint nagyon jó üzlet volt. Ugyanennek a cégnek ugyanígy csemegekukoricát is termelt őszre. Vetőmagot, technológiai leírást kapta, időnként ellenőrizték a földeket. Ezekért hűtőkamionokat küldtek, annyira édes volt a kukorica, hogy nyersen is finom, jó ízű volt. Mellesleg onnan tudom, mert a svédek ott a helyszínen nyersen ették, hogy jó lesz-e már szállításra. Laci egyetlen egyszer sem tudta milyen magot vetett, mert nem volt a vetőmag csomagolásán név!
Bocsánat az offért, de gondoltam azért ehhez a dinnyéhez talán ide tartozik.
 


  2016.08.28. 14:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Igazad van, de nem baj, mert azok is vannak. Igaz azokat anyám hawai rózsának hívja, én szobai hibiszkusznak ismertem. Ilyen az amikor szemüveg nélkül rendel az ember külföldi oldalon :D
 


  2016.08.28. 13:57  Hozzászólás  Válasz Imre (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
Imre!
Utánanéztem: a linkelt oldalon Kínai hibiszkuszt árulnak (Hibiscus rosa-sinensis), ami nem azonos a Mocsári hibiszkusszal (Hibiscus moscheutos)!
Nekem is van egy, még nem virágzó Kínai hibiszkuszom, de én félve az elfagyástól a hűvös szobában teleltettem. Itt lehet olvasni a gondozásáról:
Kínai hibiszkusz
Találtam Mocsári hibiszkusz magokat:
Mocsári Hibiszkusz
 


  2016.08.28. 13:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


---
 
Igen. Május közepe után kezdenek kihajtani. Ha fagymentes helyen van, akkor nem fagy el. Olvastam róla, hogy szobai cserépbe is ültetik és nagyobb méretű bonsai fának metszik. Elég igénytelen, de azért szereti a vizet. Lehet majd én is megpróbálok egyet a szobába is tartani.
 


  2016.08.28. 13:11  Hozzászólás  Válasz Imre (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

---
 
Ezek ugye viszonylag téltűrők? (értem ezalatt, hogy a vesszők elfagynak ugyan, de tavasszal gyökérről kihajtanak, mert az én ciklámen színűm így cselekszik)
 




  2016.08.28. 13:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
Nem tudom én nem rendeltem, de nagyon sokféle hibiszkusz magot árulnak, azokból rendeltem.

Mocsári hibiszkusz

Van már itthon több színben is, de pl az ibolyaszínű nagyon tetszik azt rendeltem most.
 


  2016.08.28. 12:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Én is úgy tudom. Valamikor olvastam és most meg is kerestem azt a cikket, ahol buddha formájú körtéket alakítanak ki a sablonokban és itt látható ez a kocka dinnye is:
Csak a képzelet szab határt...
 


  2016.08.28. 12:39  Hozzászólás  Válasz Imre (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Ezeket nem kocka formájú edényekben növesztik?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.08.28. 08:48  Hozzászólás  Válasz nzozz (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Cseresznye vagy meggy volt a kísérleti alany? Én azt hallottam, hogy a cseresznyénél még jó a hatékonysága, utóbbira pedig nem való.
 


  2016.08.28. 07:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Nekünk egy szimpla, "egylövetű" volt, de az első használat után ment a kukába, mert gyakorlatilag nem volt olyan szem, amit sikerült volna kimagoznia...
 


  2016.08.28. 00:05  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

---
 
A következőnek igazán semmi köze sincs a kertészethez, de nem bírtam ki, hogy ne tegyem közzé:
Még mondja valaki, hogy nem erős a forintunk! :D
Két dollárért (+ szállítási költség) adnak el egy 100 Ft-os érmét a jó üzleti érzékkel megáldott kínai érmekereskedők!!! :mrgreen:
(Egy 2 db-os készlet már gazdára talált egy brazil vásárló személyében)
Tőlem is lehet rendelni, ráadásul most éppen akciósan ... :lol:
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég