Külföldről rendelt növények, magok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.
  2016.09.01. 18:09  Hozzászólás  Válasz nzozz (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
én inkább mr fothergills http://www.mr-fothergills.co.uk/  magokat szoktam használni bár használtam már t&m magokat is
az az igazság, hogy a Magyar magok jobbak minőségben és olcsóbbak is.
 




  2016.08.29. 19:53  Hozzászólás  Válasz Imre (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


---
 
Azért rendeltem egyébként ettől az eladótól, mert a bolt 2 éve árusít itt az aliexpress-en és nincs túl rossz vélemény róla. Nem csak néhány magot értékesít, hanem rengeteg különböző fajtát, kertészeti eszközökkel együtt. Bízok benne, hogy nem nyúltam mellé, bár tisztában vagyok azzal, hogy a nagyon ritka színekkel nem biztos, hogy szerencsém lesz.
 






  2016.08.29. 19:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Múltkori üzenetet megkaptad? Köszönöm a vesszőket, felhasználtam őket. Ne küld el másodjára is!
 


  2016.08.29. 19:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

rendszer admin
 
De olvastam a "0". hozzászólást (is). :)
Mindezek ellenére szerintem .... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.29. 19:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Azért írtam a 0.-omban a magokat, mert úgy gondoltam, hogy nem lesz elegendő bemutatni való tárgy (úgy látszik, Te sem olvastad el :D ) Csak éppen a címben nem említettem meg.
 




  2016.08.29. 19:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   


---
 
Kínából soha nem rendeltem magokat, növényeket. Szlovákoktól vettem néhány bogyóst, elégedett voltam velük. Hollandiából petúnia magot, meg néhány tulipánt. Igaz a hollandoktól egy virágkertész ismerősöm rendelte és vettem át tőle. Nagy pénzt nem kockáztattam a Kínai rendeléssel. Majd megnézem mi lesz belőle. Vettem én itthon is háznál szép virágmagokat. Próba-szerencse.
 


  2016.08.29. 19:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem meg jó helyen lesz itt, mert a te témád kerti szerszámokra, egyéb kütyükre vonatkozik, ez meg növény magokra.
Általában a szerszámos témák között nem nagyon keres senki "magos" dolgokat. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.29. 19:17  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

rendszer admin
 
Én 6 évig a repülőtéren dolgoztam. Nem akarlak lelombozni, és remélem hogy jó vásárt csináltál, de ....
Jó kapcsolatban voltam többek között a Pest Megyei Kormányhivatal Növény- És Talajvédelmi Igazgatóság kirendelt munkatársával.
Sokat beszélgettünk növényekről, virágokról, sokszor adott nekem is tanácsokat, amolyan "Bálint gazda" féle ember volt, és nagyon értette a dolgát.
A Kínából érkező növénymagokról általában rossz véleménye van, sajnos elég nagy részük "saját" csomagolású kamu mag!
Bár ezt így nehéz előre látatlanul megállapítani, de "eredeti gyártótól" vásárolt, zárolt csomagolásban lévő növénymagok a jók.
Sajnos ezek között is előfordulnak "kamu magok", de ez igen ritka.

A legnagyobb probléma, hogy mire a növény hozza (vagy hozná!) a virágát, vagy a termését, és kiderülne, hogy teljesen más, mint amit kértél, addigra már sok idő eltelik, és a pénzednek annyi.

Sajnos ki kell tapasztalni, hogy kitől, és mit rendelsz, amibe néha (talán nem is egyszer) bele kerül a bukta is. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.29. 19:08  Hozzászólás  Válasz Imre (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Egyáltalán nem lett volna probléma, ha a "kütyüsbe" helyezted volna a linkeket a megvásárlásra érdemes magokról. Annál is inkább, mert a 0. hsz-ban erre külön ki is tértem. Nincsenek illúzióim: kevés fórumozót fog vonzani akár az egyik, akár a másik topic. Összevonva a két témát talán több érdeklődő olvasó, hozzászóló lenne (az összevonást úgy is el lehet képzelni, hogy a téma címét kibővíteném az általad létrehozott topic címével). Persze maradhat a mostani állapot is, engem nem zavar :)
 


  2016.08.29. 18:09  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Mint a másik témában írtam, vettem most Kínából különböző virágmagokat. Jelenleg várom a szállítást.
 


  2016.08.29. 18:07  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Remélem nem feleslegesen nyitottam a témát. Nem akarom tele offolni délkelet által nyitott "Kertészeti kütyük (Kínából)" témát. Mint a cím is mutatja külföldről vásárolt növényekről, magokról adhatnánk másoknak tapasztalatot véleményt.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég