Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2016.12.06. 20:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (297) hsz.-re     Olvasás  
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
Hááát, szerintem annak jobban örült volna, ha szép nagy fává tud nőni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.06. 19:47  Hozzászólás
  •   297   
Avatar

terra alapító
 
Történhet-e jobb egy juharfa sajjal minthogy egy kisfiú pásztorbotja legyen az óvodás karácsonyi ünnepségen? Aligha.


WP_20161206_004.jpg
------------------------
Megtekintve 12895 alkalommal.

 


  2016.09.13. 09:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   


terra alapító
 
Mi is gondoltunk rá, de visszatartott, hogy volt egy polikarbonát féltetőnk egyszer, és esőben olyan hangot adott, mintha ágyúznának. De biztos, hogy tartósabb a nádnál.
 


  2016.09.13. 08:47  Hozzászólás  Válasz Alibá (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   


terra alapító
 
Én többnyire csak az értelmi szerző vagyok - az én pihent agyam párosul férjem ügyességével:)
 


  2016.09.12. 19:17  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   
Avatar

terra alapító
 
Viszont most így utólag belegondolva, attól függ milyen áron kapod a nádat, de nekem olcsóbb a trapézlemez, elhozom a gyárból a ,,selejtet'' (2minőségi kikötés van a gyártó részéről, ne legyen lyukas, és nézzen ki úgy ahogy).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.12. 14:52  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   
Avatar

terra alapító
 
A tölcsért nem vettem észre a képen - de ragyogó megoldás az egész. :dejo: Nagy eszkábás vagy! ;)
 


  2016.09.11. 22:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   292   


terra alapító
 
Igen, kellett. Eredetileg úgy volt, hogy volt egy régi nagy igazi ponyvánk, legalább 30 éves, azt "újrahasznosítottuk" úgy, hogy alul nád, felül ponyva, az pár év alatt elfoszlott. Ezután került fel ez a variáció, talán 5 éve, eddig sértetlen - igaz, hogy ez már nagyon profin van rögzítgetve - Apa jó sokáig elbabrált vele, de odatette rendesen:)
 


  2016.09.11. 19:55  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon ötletes, köszönöm a választ.
Kíváncsi leszek, mennyi ideig bírja, kellett már cserélni valamit a tetőn?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.11. 18:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   


terra alapító
 
Hát dehogynem:) A házikó másik oldalán két hordóba megy az esővíz. Ezen az oldalon nem volt mód az elhelyezésére, de ha figyelmesen megnézed a képet, itt is van egy csavar. A házikó csatornájából megy egy félbevágott PVC cső a mosogató kutricába a sarokig, ahol is egy felfüggesztett tölcséren keresztül belefolyik egy gumicsőbe (régi slag). Ez a cső végig be van fűzve a sövénybe, olyan 8 méteren keresztül, és ahol volt egy luk, oda tettem egy hordót. Találtam is egy képet a slag másik végéről.
10.JPG
------------------------
Megtekintve 12111 alkalommal.

 




  2016.09.11. 17:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   288   


terra alapító
 
Szia, itt válaszolok a paradicsomosban feltett kérdésedre.
Ez egy hétvégi faház, volt előtte egy nagy cseresznyefa, amit ki kellett vágni. Hiányzott az árnyék, ezért készült a kb. 3x3-as árnyékoló. Később gond volt, hogy mindig az udvar közepén lévő csaphoz kell vízért járni, ezért tettünk egy csapot a fás sufnik végébe, került bele egy jó nagy tálcás mosogató, meg polcok. Ez is kapott egy nádtetőt a szomszédot takaró sövényig. Itt lehet gátlástalanul pacsálni befőzéskor. A sütés-főzés már a házban történik, de a kosz itt kint marad, és a slag eltüntet mindent.
A teteje mindkettőnek nád/erős fólia/nád, így nem ázik be, lehet alatta üldögélni. Értelemszerűen csak nyáron használjuk.

5.JPG
------------------------
Megtekintve 12007 alkalommal.

4.JPG
------------------------
Megtekintve 12007 alkalommal.

 


  2016.08.29. 17:31  Hozzászólás  Válasz Imre (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

terra alapító
 
Nem, de nekem még akkor is van 3-4 ,,T'' elemem :D :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.29. 16:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   


---
 
Azért gergerg ötlete így is jobban tetszik, remélem nem haragszol :)
 


  2016.08.27. 20:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   
Avatar

terra alapító
 
Teszel rá alulra egy csapot, de azt nem tudok rajzolni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.26. 21:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (283) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   
Avatar

terra alapító
 
Ha zárt a hordó akkor hogy meríted meg a kannát, vagy hogy veszed ki a vizet?
 


  2016.08.26. 20:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

terra alapító
 
Parancsoljom, Uram :D
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.08.26. 14:47  Hozzászólás
  •   281   
Avatar

terra alapító
 
Pedig működik, csak rá kell előtte tenni a hordó fedelét, meg likat vágni az egyik végének :D az sem árt, ha a hordó jól zár.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.26. 08:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   


---
 
Nekem így is jó, nagyon nem mindegy, hogy 8 kuglit csapok 2 felé (mert a felet már nagyon görcsösen is szétszedi) vagy 380 (vagy több) kuglit darabolok sok felé.

A sima T idom erre nem jó, ahogy Gergerg és Alibá is írta.
 




  2016.08.25. 18:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   
Avatar

terra alapító
 
Nem hát, mert van olcsóbban ,,T'' idomom. Nektek is lehet ingyen, annyi a titok, hogy állami/városi beruházásokat kell figyelni, öt-tíz évente felújítanak, és a régit nem építhetik vissza, tehát kidobják. Te meg elviheted, mert a kutyának nem fog kelleni :D de az a párszáz Ft sem pénz érte a bó'tban (meglestem, 110es 1200 Ft, ja, hát nekem még van vagy négy db-om :D ).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.25. 17:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   
Avatar

terra alapító
 
Hogy te micsoda egy lusta kölök vagy! Szerintem már az idexen is publikáltam, meg a gyere.be-n is, meg itt is, meg most megint. Minden esetben volt róla egy rajz is, részletesen, és leírási is. Ha csak egyszer is megnézted volna a rajzot, vagy elolvastad volna a leírást, tudnád hogy működik. De most azért sem mondom el. :P
 




  2016.08.25. 13:01  Hozzászólás  Válasz Imre (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

terra alapító
 
Na de ez nem megoldás, mert amit nem tudok szétcsapni fejszével, az a göcsörtös, és pont hogy ahhoz kéne a gép :D Vagy szétvágom fűrésszel, kazánajtó sablonom már van, csak köréteszem, és egyből látni hol kell még farigcsálni :D na medve azért nem lesz belőlük, de a karácsonyi tűzre jó úgy egészben is ha nagy darab :)

A vízlopót én nem értem. Teszek egy ,,T'' idomot a hordó és a csatorna közé, nem ugyan ott vagyok?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.24. 21:31  Hozzászólás
  •   274   


---
 
Elkészítettem időközben a hasítógépet, anyámnál neki álltam a héten 11 erdei köb akác felvágásának, hasogatásának. Egyenlőre elégedett vagyok vele, de a nagyon görcsös 50 cm-nél nagyobb átmérőjű fánál megszorul, hiába a 6 lovas benzinmotor. Így ami nagyon görcsös, azt félredobom. Aztán a végén a fejszével szétcsapom. Mondjuk eddigi 8 köbből kb. 8-10 db-hoz kellett fejsze. Pedig 25-60 cm átmérőjű fákról van szó. Az biztos jóval kevesebb a fáradság és lényegesen gyorsabb a hasogatás.
 


  2016.08.24. 21:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   


---
 
Hát bocsánat érte, de a gomba, nadrág megoldásodat nem alkalmaznám nálam. A térdeplőt szintén nem venném igénybe 4x műtötték a térdemet, utoljára tavaly karácsony előtt. Nagyon nem szeretek térdelni, mert fájdalmas. A csepegtetőt hasonlóan oldottam meg, csak én régi, slag darabokkal.
Viszont a vízlopó tetszett, pláne, hogy magam is hasonló megoldást keresek, majd jövőre, ha az új fatárolót megcsinálom.
Azért egy szavazatot kaptál.
 








  2016.07.11. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   
Avatar

terra alapító
 
Ja, értem :D
Hát azt egyből gondoltam, hogy nem TE fogsz vele dolgozni :D :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.11. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

terra alapító
 
A sorkapocs belsőrész fel van fogatva a szárra, az a ceruza befogópofája. A tipli a másik szár végén van a zártszelvénybe, abba van tekerve a nem végigmenetes pozdorjacsavar aminek a feje le van vágva és ki van hegyezve. Az a tű. Meglehetősen sok (több ezer) lámpát szerelünk gipszkarton álmennyezetbe, amik süllyesztettek és igen nagy méretűek, ekkora körkivágók már nincsenek 20cm+. Tehát a fiúk beállítják a méretet a körzőn, bármilyet, felrajzolják a mennyezetre, aztán szúrófűrésszel kivágják.
 


  2016.07.11. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   
Avatar

terra alapító
 
De hová kell ehhez tipli meg sorkapocs belső, és minek neked körző és szögmérő? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.07.10. 19:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

terra alapító
 
Azok sorkapcsok, nagy méretűek. (csoki) Azokból egyet használtam, annak is csak a belsejét. Maga a végtermék nem elektromos, és egy nagyon egyszerű szerkezet, amit már időszámításunk előtt is használtak.
 


  2016.07.10. 19:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   
Avatar

terra alapító
 
Hmm... és azok a kékzöldszürke elektronyos cuccok mik? És akkor ez most nem árammal működik?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.10. 18:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   
Avatar

terra alapító
 
Nem csak villanyszerelő használhatja. Azon a képen önmetsző csavar van.
 


  2016.07.10. 18:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   
Avatar

terra alapító
 
Fingom nincs mi lehet, nem értek a villanyszereléshez :D
Azt sem látom a második sorban az első mi lehet :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.07.10. 18:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

terra alapító
 
Első sor utolsó képe nincs meg, elveszett :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.10. 18:23  Hozzászólás
  •   259   
Avatar

terra alapító
 
Ma volt egy szabad délutánom, de rutinból nem tudtam pihenni. Jövő héten szükségem lesz a munkámhoz (villanyszerelés) egy eszközre amim nincs, gondoltam megcsinálom. Felteszem az alkatrészek képét amiket használtam, lehet tippelni mit csináltam belőlük. Holnap felteszem a képet a végtermékről hogy izgalmasabb legyen. :-)

KepKepKepKep
KepKepKepKep


Természetesen semmi sem új volt, kidobásra ítélt lomok, működésképtelen roncsok, de előtte nem fényképeztem őket.

Szóval milyen eszköz készülhetett ezekből?

WP_20160710_012.jpg
A megfejtés
Megtekintve 11995 alkalommal.

 


  2016.05.08. 19:00  Hozzászólás  Válasz nzozz (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   
Avatar

terra alapító
 
Nem :D
Nincs bent véletlenül egy ék vagy egy kis csavar, ami rögzíti?
Vidd el egy esztergályoshoz, két sörért lenyomja neked a tengelyt az esztergával :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.05.08. 18:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   


---
 
Hát mondogattam én mindenféle szép dolgot miközben pl. letörtem az alját ennek a csodának. Szerencsére annak a résznek semmi szerepe nincs a működés szempontból. :D
Képet csináltam róla pár hónapja, de nem tudom hova mentettem, otthonról meg most jöttem el, úgyhogy lehet hogy leghamarabb csak hétvégén tudok képet küldeni. De a lényeg, hogy az állórészt azt simán lehúztam, maradt a szivattyúház a tengelytömítéssel, a csapággyal és a forgórésszel/tengellyel. Na ezeket akarom szétszedni.
Remélem így egy fokkal jobban érthető.
 


  2016.05.08. 15:16  Hozzászólás  Válasz nzozz (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Mert nem elég csinálni, közben azt kell mondogatni: давай, давай! ;-)

Lefényképezhetnéd a problémás részt, mit nem tudsz leszedni.
 


  2016.05.08. 13:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   


---
 
Természetesen próbáltam, 2 különböző fajtával/mérettel, de olyan kialakítású a szivattyúház, hogy nem sikerült vele szétszedni.
 


  2016.05.07. 23:26  Hozzászólás  Válasz nzozz (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom hogy néz ki szétszedve.
Létezik csapágyleszedő, azzal próbálkozz. Két-három lába van, amit beakasztasz a csapágyra, ezek egy menetes száron vannak, ami meg a tengelyre megy rá. Ahogy tekered, lehúzza a csapágyat.
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.05.07. 18:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   


---
 
Hát én semmit nem találtam róla. A csúszógyűrűs tömítést meg az alsó csapágyat akarom kicserélni és ehhez kiszedni a tengelyt... csak nem sikerül, mert ütni nem akarom a tengelyt, mert ha kicsit is elgörbül, akkor cseszhetem az egészet.
 


  2016.05.07. 13:53  Hozzászólás  Válasz nzozz (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   
Avatar

terra alapító
 
Nincs, de szerintem bátran szedd szét, faék egyszerűségű szerkezetek szoktak lenni. Megnéztem neten milyen, rengeteg infó van a szereléséről is.
Azt tudom, hogy ha motort akarsz tekercseltetni, az csak egy-két ezressel olcsóbb, mint ha vennél egy új motort...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.05.06. 21:01  Hozzászólás
  •   251   


---
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata orosz Káma szivattyú szereléssel/felújítással kapcsolatban? (a nagyobb, 750W körüli aszinkron motoros verzióra gondolok)
 


  2016.04.17. 11:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   
Avatar

terra alapító
 
Én úgy emlékszem azt mondtad, pontosítsak, mert a víz nem távozik. De mindegy, ezen biztos nem fogunk összeveszni, javítottam a mondatot hogy véletlenül se tévesszek meg senkit.

Mert a kötési folyamat során végbemenő kémiai reakcióhoz szükséges vízen kívüli víz távozik.


Remélem így már megteszi. :)

Köszönöm az építő jellegű kritikát! :thumbup:
 


  2016.04.17. 06:06  Hozzászólás
  •   249   
Avatar

terra alapító
 
Nem is azt írtam, hogy hülyeséget írtál, hanem, hogy pontosítani kell a dolgot. Nem távozik el az összes víz! A víz kémiailag beépül, úgy mint a gipsz esetén. A folyamat lassabb, mint a gipsznél, de hasonlóan hőfejlődéssel jár. A vizet biztosítani kell a kötéshez, ezért célszerű az igényes betonozásnál napokig locsolni a már megszilárdult betont. Később Te vontad kétségbe, hogy a víznek az a szerepe, amit leírtam.

Egyébként a kötési folyamat a 28 napnál sem fejeződik be, de akkor már igen lelassul.

A samponos megoldásról például még nem hallottam. Lehet, hogy probléma nélkül működik, de félek, hogy a kész beton szilárdságát csökkenti. Lehet, hogy nem számottevő mértékben, lehet, hogy egyáltalán nem. Sőt akár azt is meg tudnám magyarázni, hogy növeli. Mindenesetre a házam födéméhez nem használnám.

Az ilyen anyagokban un. felületaktív anyagok vannak, ezek igen érdekesen viselkednek. A vegyészetben a kolloid kémia tárgyalja ezeket az anyagokat. Én kolloid szakon végeztem, és a felület aktív anyagok vizsgálatából írtam a diplomamunkámat, de minden vizsgálat nélkül nem vállalkoznék a hatás elemzésére.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron