Használati leírás Melyik a legjobb futóbab? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ez egy speciális fórumtéma! Ha belépsz, a kérdésedhez nyissál új témát!
Egy témán belül csak egy kérdés lehet!
Ha még nem használtad, feltétlen olvassad el ezt: Speciális topikok használata
 
  2016.10.20. 13:13  Hozzászólás
  •   0   

Avatar

Hozzászólás
 
Kérlek ajánljatok fajtákat. Olyat keresek ami sokáig zsenge, nehezen szálkásodik, hosszú csöve van és bőtermő. Nagyon örülnék egy zöld fajtának is!
 

 

 lizy72    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:26    Erre válaszolt
Kérlek ajánljatok fajtákat. Olyat keresek ami sokáig zsenge, nehezen szálkásodik, hosszú csöve van és bőtermő. Nagyon örülnék egy zöld fajtának is!
    Hozzászólás   Véleményezem
Hú ez nagyon jó kérdés.
Jó lenne hallani néhány tapasztalatot.
Én az idén vetettem először, így még nincs tapasztalatom.

 

 tp329    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:43    Erre válaszolt
Hú ez nagyon jó kérdés.
Jó lenne hallani néhány tapasztalatot.
Én az idén vetettem először, így még nincs tapasztalatom.
    Hozzászólás   Véleményezem
Talán nem felel meg minden kritériumodnak, de szerintem a Zalán nevű limabab egy elég jó fajta.

 
Avatar
 baby-lon    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:44    Erre válaszolt
Talán nem felel meg minden kritériumodnak, de szerintem a Zalán nevű limabab egy elég jó fajta.
    Hozzászólás   Véleményezem
Szia!

Tavaly próbáltam, de úgy tapasztaltam, hogy csak szemes babnak jó, neked más a tapasztalatod?

 

 tp329    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:46    Erre válaszolt
Szia!

Tavaly próbáltam, de úgy tapasztaltam, hogy csak szemes babnak jó, neked más a tapasztalatod?
    Hozzászólás   Véleményezem
Szia!
Mondtam, hogy nem felel meg minden kritériumnak ;) , a futóbab stimmel :D
Kifejtőnek és szárazbabnak vált be nálunk is.

 

 0teszt    »Hozzászólás«    2016.10.25. 06:30    Erre válaszolt
Szia!
Mondtam, hogy nem felel meg minden kritériumnak ;) , a futóbab stimmel :D
Kifejtőnek és szárazbabnak vált be nálunk is.
    Hozzászólás   Véleményezem
Ez csak egy teszt hozzászólás ..... :)

 
Avatar
 baby-lon    »Hozzászólás«    Szerkesztve  2016.10.20. 13:48    Erre válaszolt
Szia!
Mondtam, hogy nem felel meg minden kritériumnak ;) , a futóbab stimmel :D
Kifejtőnek és szárazbabnak vált be nálunk is.
    Hozzászólás   Véleményezem
Nos, vártam, hátha kapok jó tippeket, de sajnos nem nagyon jött... Nekem nincs még mély tapasztalatom, ami van, azt leírom:

Korábban nem sikerültek a futóbab projektjeim...

Ami nem vált be:

méteres bab - sárga, bőtermő, de nem valami finom, és végképp nem zsenge.
Juliska - sárga, bőtermő, finom, és hosszú csövű, de iszonyatosan hamar elöregszik, legalább három gyártó vetőmagját próbáltam, mindnél ez volt a tapasztalat.
Zalán (ZKI) - zöld, bőtermő, de amint lentebb írtam, ez szemesnek való.
Neckörangin - zöld, de nem ismerkedtünk össze, mert egyszerűen nem kelt ki, sokadik vetésre sem.

Ami bevált:

Velox (ZKI) - sárga, bőtermő, vajpuha, zsenge, nem szálkásodó, nagyon hosszú csövű, nagyon finom!!!
Cuneo - zöld, bőtermő, finom, de nem vajbab, inkább ceruza, ez is rosszul kelt.
Velence csodája - sárga, most ismerkedünk...

Nagyon szívesen vennék további tapasztalatokat!

 

 lizy72    »Hozzászólás«    2016.10.20. 14:03    Erre válaszolt
Nos, vártam, hátha kapok jó tippeket, de sajnos nem nagyon jött... Nekem nincs még mély tapasztalatom, ami van, azt leírom:

Korábban nem sikerültek a futóbab projektjeim...

Ami nem vált be:

méteres bab - sárga, bőtermő, de nem valami finom, és végképp nem zsenge.
Juliska - sárga, bőtermő, finom, és hosszú csövű, de iszonyatosan hamar elöregszik, legalább három gyártó vetőmagját próbáltam, mindnél ez volt a tapasztalat.
Zalán (ZKI) - zöld, bőtermő, de amint lentebb írtam, ez szemesnek való.
Neckörangin - zöld, de nem ismerkedtünk össze, mert egyszerűen nem kelt ki, sokadik vetésre sem.

Ami bevált:

Velox (ZKI) - sárga, bőtermő, vajpuha, zsenge, nem szálkásodó, nagyon hosszú csövű, nagyon finom!!!
Cuneo - zöld, bőtermő, finom, de nem vajbab, inkább ceruza, ez is rosszul kelt.
Velence csodája - sárga, most ismerkedünk...

Nagyon szívesen vennék további tapasztalatokat!
    Hozzászólás   Vitatom
Milyen lett a velence csodája?

 

 lizy72    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:49    Erre válaszolt
Nos, vártam, hátha kapok jó tippeket, de sajnos nem nagyon jött... Nekem nincs még mély tapasztalatom, ami van, azt leírom:

Korábban nem sikerültek a futóbab projektjeim...

Ami nem vált be:

méteres bab - sárga, bőtermő, de nem valami finom, és végképp nem zsenge.
Juliska - sárga, bőtermő, finom, és hosszú csövű, de iszonyatosan hamar elöregszik, legalább három gyártó vetőmagját próbáltam, mindnél ez volt a tapasztalat.
Zalán (ZKI) - zöld, bőtermő, de amint lentebb írtam, ez szemesnek való.
Neckörangin - zöld, de nem ismerkedtünk össze, mert egyszerűen nem kelt ki, sokadik vetésre sem.

Ami bevált:

Velox (ZKI) - sárga, bőtermő, vajpuha, zsenge, nem szálkásodó, nagyon hosszú csövű, nagyon finom!!!
Cuneo - zöld, bőtermő, finom, de nem vajbab, inkább ceruza, ez is rosszul kelt.
Velence csodája - sárga, most ismerkedünk...

Nagyon szívesen vennék további tapasztalatokat!
    Hozzászólás   Véleményezem
A ZKI Velox nekem bejött :)

Féltem tőle, mert a ceruza bab nekem jobban bejön, de ez nagyon finom és bőtermő :)

 

 NyilasMisi    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:52    Erre válaszolt
Kérlek ajánljatok fajtákat. Olyat keresek ami sokáig zsenge, nehezen szálkásodik, hosszú csöve van és bőtermő. Nagyon örülnék egy zöld fajtának is!
    Hozzászólás   Véleményezem
Remélem nem baj, ha kicsit off, de én egy törpe babot javasolnék. Alex fajtának hívják. Mindenféle műtrágyázás nélkül nagyobb termést hozott mint a futó juliska bab.

 
Avatar
 Ragadozo    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:56    Erre válaszolt
Remélem nem baj, ha kicsit off, de én egy törpe babot javasolnék. Alex fajtának hívják. Mindenféle műtrágyázás nélkül nagyobb termést hozott mint a futó juliska bab.
    Hozzászólás   Vitatom
És hol lehet beszerezni? Úgy 2-3kg-os mennyiségben.

 

 NyilasMisi    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:58    Erre válaszolt
És hol lehet beszerezni? Úgy 2-3kg-os mennyiségben.
    Hozzászólás   Vitatom
A royal sluis gyártja. Hobbi (50g) és 500 grammos kiszerelésben láttam. Szerintem mindenhol tudnak rendelni ahol forgalmazzák a márkát.

 
Avatar
 gergerg    »Hozzászólás«    2016.10.20. 13:59    Erre válaszolt
A royal sluis gyártja. Hobbi (50g) és 500 grammos kiszerelésben láttam. Szerintem mindenhol tudnak rendelni ahol forgalmazzák a márkát.
    Hozzászólás   Vitatom
Ok, utána nézek. Van egy évem. :-) Köszi!

 

 Laci vagyok    »Hozzászólás«    2016.10.20. 14:01    Erre válaszolt
Kérlek ajánljatok fajtákat. Olyat keresek ami sokáig zsenge, nehezen szálkásodik, hosszú csöve van és bőtermő. Nagyon örülnék egy zöld fajtának is!
    Hozzászólás   Véleményezem
Idén a bokorbab véletlenül félfutó lett:
http://www.kertirt.hu/webshop/product.php?id_product=10042
A babok közül eddig ez volt a legjobb választásom!

 
Avatar
 kedvescimbor    »Hozzászólás«    2016.10.20. 14:04    Erre válaszolt
Kérlek ajánljatok fajtákat. Olyat keresek ami sokáig zsenge, nehezen szálkásodik, hosszú csöve van és bőtermő. Nagyon örülnék egy zöld fajtának is!
    Hozzászólás   Véleményezem
Kinek milyen tapasztalata volt az idén a futóbabokkal? Nálam rendre kevesebb terem a futón mint a guggolóson. A futós kényesebb.
Az egzotikus stúdióból vásároltam tűzbabot, de egyetlen szemet se termett, csak zöldtömeget, üres hüvelyekkel. Bár a guggolósok is alul teljesítettek. Amin nem is csodálkozok, mert akárhányszor rájuk néztem, a nyári hőségben tikkadt szöcskenyájak legelésztek rajtuk, hüvelyek helyett.
Így a idén bableves nélkül esszük a krumplis pogácsát.

 
Avatar
 gergerg    »Hozzászólás«    2016.10.20. 14:07    Erre válaszolt
Kinek milyen tapasztalata volt az idén a futóbabokkal? Nálam rendre kevesebb terem a futón mint a guggolóson. A futós kényesebb.
Az egzotikus stúdióból vásároltam tűzbabot, de egyetlen szemet se termett, csak zöldtömeget, üres hüvelyekkel. Bár a guggolósok is alul teljesítettek. Amin nem is csodálkozok, mert akárhányszor rájuk néztem, a nyári hőségben tikkadt szöcskenyájak legelésztek rajtuk, hüvelyek helyett.
Így a idén bableves nélkül esszük a krumplis pogácsát.
    Hozzászólás   Vitatom
Nekem idén Etna volt. (tudom, ez nem a te fajtád) Amelyik részt locsoltam, az egész szép volt, amelyiket nem, az éppen hogy muzsikált. Jövőre megpróbálom úgy mint régen. Vetek kukoricát és abba teszem. Meg a tököt is. Régen is ott volt, és sosem volt semmi baja, most meg hol lisztharmat, hol ki tudja mi.

 
Avatar
  kedvescimbor   »Hozzászólás«    2016.10.21. 21:07    Erre válaszolt
Nekem idén Etna volt. (tudom, ez nem a te fajtád) Amelyik részt locsoltam, az egész szép volt, amelyiket nem, az éppen hogy muzsikált. Jövőre megpróbálom úgy mint régen. Vetek kukoricát és abba teszem. Meg a tököt is. Régen is ott volt, és sosem volt semmi baja, most meg hol lisztharmat, hol ki tudja mi.
    Vitatéma
Most akkor melyik volt lisztharmatos a tök vagy a bab?



 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron