Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Ízrangsor Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2019.07.09. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   

Kajszi ízértékelést gondoltam készíteni, de most látom, hogy tavaly csináltam ilyet. Nagyjából hasonló a véleményem most is, de kicsit módosítanék: az Orangered-et egy kategóriával hátrébb csúsztatnám és ott is a kategória vége felé tenném (pl.a Magic cot szerintem finomabb). A legfinomabb saját kajszim elég egyértelműen a Kuresia.
Mivel sok új fajta van (amit nem ismerek), kíváncsi lennék, hogy az alábbi hsz. melyik kategóriájába illesztenétek be azokat (illetve mit változtatnátok az én rangsorolásomon)

2018.01.14. 17:13  Hozzászólás
  •   17   

Kajszi még nem volt. Maszek véleményem a sajátjaimról:
I. kategória (rangsor nélkül):
- Orangered
- Bergeval
- Kuresia
- Lady cot
II. kategória
- Magic cot
- Bergecot
- Ananászkajszi
III. kategória
- Tsunami
IV. kategória
- Bergeron
- Wonder cot
- Ceglédi Piroska
Mindez természetesen nagyon szubjektív ... azért kíváncsi lennék, kinél melyikkel lőttem nagyon mellé :fejvaka:

2016.10.20. 21:21  Hozzászólás
  •   16   

A szilvás topic juttatta eszembe: jó lenne néhány szubjektív rangsor a szilvák ízéről. Biztos akad több olyan fórumozó is, aki legalább 5-6 fajta szilvát kóstolt már ... köszönettel venném, ha "ízügyileg" sorrendbe állítaná őket :)

2015.12.10. 11:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   

Köszi, majd jelentkezem.

2015.12.08. 21:36  Hozzászólás  Válasz suske76 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   

Ha gondolod, tavasszal küldhetek belőle vesszőt, csak emlékeztess :)

2015.12.08. 21:05  Hozzászólás  Válasz baby-lon (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   

Mivel csak az íz a szempont :

1.Dicolor
2.Carmen
3.Erdei vajkörte
4.Mirandino Rosso
5.Bosc
6. Packhams
7.Vilmos
8. Fetel...de ha mind az 50 -valahány fajtát majd meg tudom egyszer kostolni,akkor változhat a rangsor /bár az 1.helyről nehezen tudom elképzelni,hogy bármi is letolja a Dicolort /

Nem szeretem a savanykás vagy fanyar háttérízű fajtákat...meg a nagyon köveseket

2015.12.08. 19:21  Hozzászólás  Válasz suske76 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   

Várd meg a sajátot, nekem a könyökömön csorgott, amikor ettem az utóérlelés végén...

2015.12.08. 19:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   

Én csak tavaly ültettem a Fételt, úgyhogy saját termést még nem volt alkalmam kóstolni. Az íze szerintem rendben van, de kevésbé lédús mint a Pachams, Bosc.
Nálam a következő a sorrend :Pachams, Bosc, Társulati esperes, Klapp, Fétel, Seress Olivér, Vilmos, Avranchesi jó lujza, Conference, Arabitka, Papp, Kieffer.
Társulati esperes fám nincs, pachams, Fétel, avranchesi jó lujza, Conference még nem terem, így nem tudom hogy öntözetlen körülmények között gyengébb minőségűek vagy sem.
Egyébként nagyon nehéz ezt megítélni pl. régebben éppen csak hogy meg tudtam enni a Papp körtét annyira fanyarnak éreztem, most pedig jól esik néha nem teljesen éretten (akkor már nagyon száraz)
Erre a Faverné asszony körtére viszont egyre kíváncsibb vagyok.

2015.12.08. 17:36  Hozzászólás  Válasz baby-lon (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   

Köszi, de most arra gondoltam, hogy rajtatok kívül mások (akik szintén kóstolták ezt a fajtát, de nem szavaztak) szintén ilyen előkelő helyre tennék-e a Fételt?

2015.12.08. 07:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   

Nekem van.

2015.12.07. 23:39  Hozzászólás
  •   8   

Kíváncsi lennék, hogy a Fétellel rendelkezők a saját rangsorukba hova helyeznék el ezt a fajtát... :?:

2015.12.06. 08:53  Hozzászólás
  •   7   

Hát nemtom, mert a nálunk kapható gyümölcsök adnák az előnyömet, és azt sem tudtam kinézni, ezek a nevek mik is lehetnek? :-D

"There is no easy way from the earth to the stars”

2015.12.05. 20:49  Hozzászólás
  •   6   

1:Fetel
2:Bosc
3:Conferenc
4:Vilmos-Hardy
5:stb...

2015.12.05. 20:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   

Nálam:

1. Fétel
2. Packhams
3. Bosc
4. Vilmos
5. Clapp
.
.
.
Kiffer

2015.12.05. 20:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   

Tapasztalatom sajnos nekem is kevés van, de azért kezdem - azzal a kevés körtével, amit kóstoltam. Kéretik fenntartásokkal fogadni, de én így gondolom:
1. Favrené asszony
2. Bosc kobak
3-4. Vilmos és Serres Olivér
5. Ilonka
........
Clapp kedveltje
.......
Drouard elnök
.......
Császárkörte
.......
Benita és a japán körték
.........
Kieffer

Biztos ettem másokat is (Arabitkát biztosan, de azt nem rangsoroltam), ha eszembe jut, majd korrigálok.
Az első 5-öt azért rangsoroltam, mert azokat nyugodt szívvel ajánlanám másoknak is.

2015.12.05. 19:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   

Jó ötlet, támogatom, csak nincs elég tapasztalatom még...

2015.12.05. 11:42  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   

Azért ott is meg lehet próbálni, sőt, kevert rangsort is lehetne (messzemenő következtetéseket nem hiszem, hogy bárki levonna belőle) Fogjuk fel kicsit játéknak (is)... :) Lényeg: amit eddig kóstoltunk, akár hagyományos, akár új nemesítésű gyümölcs, mi jött be leginkább.

2015.12.05. 11:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   

Talán az új fajtáknál ez még korai, mert ugye egy kísérlet nem kísérlet, egy év tapasztalata, még nem tapasztalat.

2015.12.05. 10:42  Hozzászólás
  •   0   

Már régebben gondolkoztam egy ilyen topic indításán és baby-lon egyik kérdése megerősített abban, hogy talán lenne érdeklődés iránta. Erősen szubjektív és nyilván hiányos is lenne, de ha több vélemény is érkezne ugyanannál a gyümölcsfajtánál, mégis lehetne következtetéseket levonni. Hogy mire is gondoltam pontosan? Arra, hogy a vállalkozó szellemű fórumozók íz szempontjából rangsorba állítanák az általuk megkóstolt egy bizonyos gyümölcs különböző fajtáit. Mivel ez egyáltalán nem egyszerű és félreértésekre is okot adhat (pl. valamilyen általánosan ismert és közkedvelt gyümölcsöt még életében nem kóstolt), ezért a többiek nyugodtan rákérdezhetnek mondjuk erre. Nem kötelező szigorú sorrendiség, szerintem nem is lehet. Viszont gyümölcsönként legalább 3-4, de ha lehet, ennél több elemből álljon.
Erősen gyanús, hogy ez a topic sok hozzászólást fog tartalmazni, de ugye ha meg sem próbáljuk... :)